Atvėsus orams vis ieškome būdų sušilti. Po sunkių darbų ir nušalus nosį Jūs nusipelnėte puodelio geros arbatos. Tiksliau, Jūs nusipelnėte puodelio geriausios arbatos. Arbata tai puikus savęs apdovanojimas, o su šiais paprastais patarimais, sugebėsite pasigaminti skaniausios arbatos ir ja pavaišinti savo artimuosius.
Per stipri, ar per silpna arbata.
Dažnai žmonės išsigąsta arbatžolių, kurios nėra maišeliuose, nes arbata gaunasi per stipri ar per silpna. Kiekvienom arbatžolėm yra nustatyta skirtinga temperatūra bei laikas – labai dažnai šie dalykai gali susipainioti galvoje. Nereikėtų dėl to pergyventi, arbata yra “atleidžianti”, kelios papildomos minutės ar laipsniai tikrai nepakenks Jūsų arbatai. O, kad tai dar labiau palengvinti, apačioje sudarėme sąrašą, kiek laiko ir kokioje temperatūroje reikia brinkyti skirtingas arbatžoles.
- Juoda arbata: 3-5 minutės, 100 °C
- Čai arbata: 3-5 minutės, 93-100 °C
- Žalia arbata: 3-4 minutės, 70-85 °C
- Žolelių arbata: 3-4 minutės, 100 °C
- Raudona arbata: 3-4 minutės, 100 °C
- Ulongo arbata: 2-3 minutės, 70-85 °C
- Balta arbata: 1-2 minutės, 70-85 °C
Papildomi ingridientai arbatoje.
Mes suprantame – Jums patinka arbata tokia, kokią pasigaminote. Labai gerai, jei esate įpratę į savo juodą arbatą įsipilti pieno ir tai turėtumėte daryti ir toliau. Bet jei norite iš naujo išmokti arbatų skonį, rekomenduojame pradėti gerti arbatą be jokių priedų. Įpildami pieno, įdėdami citrinos skiltelę ar cukraus, Jūs koreguojate arbatos skonį. Tačiau jei išgertumėte arbatą be priedų, galbūt Jums jų daugiau ir neprireiktų. Taip pat siūlome pamėginti pamėgti arbatos kartumą, nes kartumas gali simbolizuoti gerą arbatos kokybę. Jei mėgstate stiprias kavos skonio natas, taip pat galite pamėgti ir stipresnio skonio arbatą.
Arbata ir vandens kokybė
Primename, kad arbata susideda iš 98 procentų vandens. Jūs galite arbatai naudoti ir vandenį iš krano, tačiau filtruotas ar šaltinio vanduo tikrai išryškins geresnį arbatos skonį.
Puodeliai ir skirtingi metodai.
Yra trys pagrindiniai metodai arbatžolių brinkymui. Pirmasis metodas yra tiesiog užpilti arbatžoles aukštame puodelyje. Kai arbatžolės nusėda, tada galima gerti arbatą. Antrasis metodas, labiau paplitęs tarp Amerikiečių – arbatžoles užpilti karštu vandeniu arbatinuke, o tada iš arbatinuko į puodelį. Trečiasis metodas yra pats sudėtingiausias ir “geriausias”. Pagal Kinų tradicija arbatžolės užpilamos karštu vandeniu arbatinuke, vėliau iš arbatinuko į indą ir jis švelniai pasiūkiojamas, kad arbata išsimaišytų, vėliau ji įpilama į puodelius. Kad ir kokį metodą pasirinksite, jie visi yra geri.
Taip pat, atkreipkite dėmesį iš kokios medžiagos padarytas jūsų puodelis. Stiklinis puodelis atrodo simpatiškai, be to galite stebėti kaip vandenyje “šoka” arbatžolės. Metaliniai puodeliai ilgai išlaiko karštį, tačiau metalas (bei molis) su laiku gali
prisigerti skirtingų skonių ir taip pakeisti arbatos skonį.
Geriausiai metalinius bei molinius puodelius naudoti vienos rūšies arbatai.
Tų pačių arbatžolių naudojimas kelis kartus.
Taip, Jūs galite panaudoti tas pačias arbatžoles naujam arbatos puodeliui. Ne tik, kad daugelis arbatžolių gali būti panaudotos kelis kartus, bet taip pat iš jų išgaunama dar didesnė nauda! Pavyzdžiui Ulongo arbatžolės panaudotos kelis kartus nebeturi tiek daug kofeino, bet kaskart atveria naują arbatos skonį. Arbatos, kurios iš pradžių atrodo stiprios, antrą kartą jau gali pasirodyti švelnesnės. Vienintelės arbatos, kurios tik silpnės be jokios naudos yra arbatžolių, vaisių ar žiedlapių.
Linkime šiltų pokalbių prie arbatos puodelio ir skanios arbatos!