
Šis išsamus vadovas padės jums nepasiklysti skalbimų mašinų labirinte. Straipsnyje išsamiai apžvelgsime skalbimo mašinas, jų tipus ir funkcijas. Kodėl viena skalbimo mašina jums gali tikti geriau nei kita. Daugiau jokio galvos sukimo ir ilgo bei nervinančio scrolin’imo ieškant geriausio varianto. Atsakymą, kaip išsirinkti skalbimo mašiną, rasite čia.
Kaip išsirinkti tinkamą skambimo mašiną
Ieškant naujos skalbimo mašinos, reikia atsakyti sau į klausimus, kurie padės lengviau sužinoti, ko reikia. Pamąstykite apie savo poreikius. Pavyzdžiui, kiek laiko praleidžiate skalbdami? Ar turite didelę šeimą, kuriai kasdien reikia skalbti drabužius, ar esate vieniši, o gal pora, neturinti vaikų? Aktualu ir kur bus jūsų naujosios skalbimo mašinos vieta. Taip pat siūlome apsvarstyti galimybe įsigyti skalbimo mašiną ir džiovyklę viename prietaise. Jei esate daugiabučio gyventojas, dažnai maža erdvė yra problema. Tokiu atveju reiktų rinktis mažesnių išmatavimų skalbyklę.

Pagalvokite apie tai, kada ir kaip paprastai skalbiate, kadangi tokiu atveju galėsite palyginti skalbimo mašinas ir nuspręsti, kokio dydžio skalbimo mašiną ar džiovyklę įsigyti bei kokios ciklo parinktys yra būtinos jūsų šeimos poreikiams. Perkant skalbimo mašiną ir džiovyklę, pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra kaina, pakrovimo tipas, dydis, talpa, ciklai ir energijos vartojimo efektyvumas.

Skalbimo mašina pakraunama iš viršaus ar iš šono?
Vienas pirmųjų pasirinkimų, perkant skalbimo mašiną, kurį reikia atlikti, tai pasirinkti, iš priekio ar iš viršaus pakraunamą modelį. Kiekvienas modelis turi savo privalumų ir trūkumų. Skalbimo mašina, kuri yra kraunama iš viršaus, dažnai yra pigesnis variantas, tačiau jos sunaudoja daugiau elektros energijos ir vandens. Pakraunami modeliai iš viršaus gali būti puikus pasirinkimas turintiems kelių ar nugaros problemų -nereiks daug lankstytis. Šie modeliai daugumai patrauklūs ir tuo, kad galima rasti didesnį pasirinkimą skalbimo mašinų, kurios užims mažiau vietos. Jos bus siauresnės ir aukštesnės.
Įprastos, standartinės skalbimo mašinos puikiai tiks tiems, kurie vertina laiko patikrintą efektyvumą. Tokie modeliai sunaudoja daug mažiau vandens per skalbimo ciklą, dažnai skalbiniai geriau išskalbiami ir po skalbimo jie nėra tokie drėgni kaip pakraunamų iš viršaus modelių. Iš šono pakraunamas modelis yra saugus ir efektyvus pasirinkimas kiekvieniems namams.
Skalbimo mašinos dydis
Vienas svarbiausių kriterijų renkantis skalbimo mašiną yra jos dydis ir patogumas ja naudotis. Jei gyvenate daugiabutyje, didesnę mašiną įtalpinti gali būti tikras galvos skausmas, todėl prieš perkant – numatykite būsimą skalbimo mašinos vietą ir ją išsimatuokite. Patartina naudoti padėklus ar kojeles, kad skalbimo mašina būtų bent 10 centimetrų nuo grindų. Taip išvengsite grindų subraižymo, o pakrauti skalbinius bus paprasčiau.
Apgalvokite skalbimo mašinos ir džiovyklės viename prietaiso pirkimą. Jie bus brangesni, bet užims daug mažiau vietos nei du atskiri prietaisai, o funkcijas atliks tokias pačias. Tad jei džiovyklė jums atrodo būtinas prietaisas, tačiau vietos neturite – skalbimo mašina ir džiovyklė viename yra puikus pasirinkimas.
Skalbimo mašinos talpa
Renkantis skalbimo mašiną, pagalvokite, kiek skalbinių joje tilps. Talpa priklauso nuo skalbimo krepšelio dydžio. Šeimoms su vaikais, kurios kasdien skalbia po kelis kartus, verta rinktis didelės talpos skalbimo mašiną, kuri sumažins skalbimų skaičių. Taip sutaupysite vandens ir elektros sąskaita. Mažesnės talpos modeliai, naudojantys mažiau vandens ir energijos, gali būti ekonomiški variantai vienišiams arba poroms. Tokiu atveju neverta pirkti didelio griozdo, jei skalbiame 1-2 kartus per savaitę.
Skalbimo ciklų (funkcijų) tipai
Pagrindinės skalbimo mašinos gali turėti nuo 1 iki 4 maišymo ir gręžimo greičių, o brangesni aukštesnės klasės modeliai gali jų pasiūlyti ir daugiau. Iš anksto nustatyti skalbimo ciklai apima skirtingą greitį, temperatūrą ir maišymo lygius, kad būtų galima išvalyti konkrečių tipų drabužius. Aukščiausios klasės modeliuose gali būti siūlomi papildomi ciklai (funkcijos), pvz., ciklas darbo drabužiams, džinsams ir rankšluosčiams, taip pat pirminio mirkymo ir skalbimo ciklai, skirti sunkioms dėmėms pašalinti. Paprastiems namų poreikiams užtenka pagrindinių temperatūros, greičio ir rūbo medžiagos nustatymų.


Elektros energijos efektyvumas
Tai paprasta – kuo aukštesnė klasė, tuo mažiau elektros energijos jūsų skalbimo mašina suvartos. Tačiau nepulkite pirkti pirmo pasitaikančio modelio, kuris siūlo aukštesnę klasę. Na tarkim, jei jūsų skalbimo mašina yra D klasės, tačiau ji yra mažytė, tai didelis šansas, kad ji suvartos mažiau elektros energijos nei didelė A klasės skalbimo mašina. Jei šiuo metu turite tikrai seno modelio skalbimo mašiną, tai beveik bet koks naujas modelis, neatsižvelgiant į jo klasę, tikėtina, suvartos daug mažiau elektros energijos nei dabartinis.
Kiti dalykai, į ką reiktų atkreipti dėmesį
Prieš pirkdami naują skalbimo mašiną būtinai perskaitykite skalbimo mašinų atsiliepimus ir palyginkite skalbimo mašinų kainas. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į kai kurias papildomas skalbimo mašinos funkcijas: Atidėtas paleidimas leis įjungti skalbimo mašiną, kai komunalinių paslaugų tarifai yra mažesni, tad jei turite besikeičiantį tarifą, ši funkcija Jums patiks. Naujausios, išmaniosios skalbimo mašinos turi interneto prieigą, kuris leis naudojantis programėle lengvai valdyti skalbimo mašinos veikimą. Tačiau tokie modeliai yra kur kas brangesni, o apčiuopiamos naudos tikriausiai negausite.